Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 30.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 30 (+5)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 30, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 29 (+3)
  • Osoby w izolatorium: 2
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.08.25
Kolejni nauczyciele szkół powiatowych z awansami zawodowymi

Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem na drodze rozwoju zawodowego pedagogów. W tym roku szkolnym do postępowania egzaminacyjnego na wyższy stopień awansu zawodowego przystąpiło dwóch nauczycieli kontraktowych ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Turecki.

Wcześniej, zgodnie z procedurą, nauczyciele odbyli prawie trzyletni staż zawodowy. W trakcie egzaminu nauczyciele zaprezentowali swój dorobek zawodowy, a następnie odpowiadali na pytania egzaminujących członków komisji. Wszyscy zdali egzamin na wyższy stopień zawodowy i 25 sierpnia br. spotkali się, by złożyć uroczyste ślubowanie.

Z rąk Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego pedagodzy otrzymali akty nadania stopnia awansu zawodowego w obecności: Naczelnika Wydziału Edukacji Sławomira Kosobudzkiego, Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletty Adamiak oraz Dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku Izabeli Piotrowskiej.

Nadchodzący rok szkolny z tytułem nauczyciela mianowanego rozpoczną:

Karolina Poturała – nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

Agata Jeż – nauczyciel ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku

Serdecznie gratulujemy!