Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.04.15
Mieszkańcy Powiatu Tureckiego uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

14 kwietnia 2019 r. w 79. rocznicę bestialskiego mordu Polaków przez funkcjonariuszy NKWD, mieszkańcy Powiatu Tureckiego oddali cześć Ofiarom 1940 r. poprzez modlitwę i uczestnictwo w manifestacji patriotycznej.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pw. NSPJ w Turku mszą świętą odprawioną w intencji Polaków więzionych i pomordowanych w obozach Katynia, Ostaszkowa, Smoleńska i innych. Po mszy przed kościołem odbyła się manifestacja z udziałem pocztów sztandarowych, Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika, reprezentującej Wojewodę Wielkopolskiego p. Jolanty Świecy,przedstawicieli samorządów, instytucji, szkół, zakładów pracy i służb mundurowych. podczas której głos zabrali Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik oraz p. Halina Łukaszewska – córka zamordowanego w Katyniu turkowianina.
Manifestacja patriotyczna została uświetniona przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku, wzruszającym programem słowno-muzycznym.
Na zakończenie uroczystości, pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych przez sowietów mieszkańców Turku i okolic, złożone zostały wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Organizatorzy dziękują za udział i wszelką pomoc w uświetnienie  tej uroczystości.