2018.03.23

Młody manager na start

„Każda organizacja, zwłaszcza obecnie, w warunkach globalizacji gospodarki, potrzebuje skutecznych i efektywnych działaniu managerów, gdyż głównie oni stają się kreatorami sukcesu” – to słowa jednego z uczniów startującego w powiatowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Turku, które najtrafniej oddają sens wydarzenia. W ramach Powiatowego Turnieju „Młody manager na start” w ZST w Turku uczniowie szkół średnich brali udział w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem „Ja jako współczesny manager”. Z kolei gimnazjaliści podczas rozgrywek zespołowych mogli sprawdzić swoją wiedzę z obszaru ekonomii oraz umiejętności przedsiębiorczego myślenia, prezentowali też swoje pomysły na biznes. Okazuje się, że obecnie na rynku pracy sprawdzają się nawet najbardziej zaskakujące połączenia wiedzy, doświadczeń i pomysłów.Bez wątpienia kariera zawodowa jest związana z nowoczesnymi technologiami, w które samorząd Powiatu Tureckiego nieustannie inwestuje, tworząc platformę rozwoju dla młodych pokoleń. Nie bez powodu także miejscem spotkania przyszłych managerów były mury ZST, czyli nowoczesne centrum edukacji technicznej.Do konkursu włączyły się także lokalne firmy: Elektrokabel, Sun Garden, Drewtur, Alexas Bank Zachodni WBK, „Piekarstwo” - Krzysztof Ogrodowczyk, Miranda, Union Knopf, Kancelaria Adwokacja – Violetta Sawicka, Dir Computer. Wydarzenie było współorganizowane i współfinansowane przez Powiat Turecki.