Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 31, 2020 roku:

• Osoby hospitalizowane: 0 (-1)
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 1 (-1)

2019.06.07
Moc atrakcji na Drzwiach Otwartych w ZPEW

Niezwykle serdeczna, piknikowa atmosfera towarzyszyła tegorocznym Drzwiom Otwartym w Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Turku zorganizowanym w czwartek 6-go czerwca. Cala kadra szkoły na czele z dyrektor Izabelą Piotrowską, Agnieszką Idzikowską oraz Izabelą Walczak przygotowały całe spektrum atrakcji dla dzieci i ich opiekunów, a także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie. Można było prześledzić osiągnięcia uczniów szkoły. Wszyscy mogli spróbować m.in. wziąć udział w warsztatach florystycznych przygotowując wianek czy bibułowe kwiaty. Nauczyciele pokazywali m.in. jak przygotować wypalony w drewnie pamiątkowy obrazy czy wykonane inną techniką prace sprzyjające rozwojowi manualnemu i motorycznemu dzieci. W ten upalny dzień z pomocą przyszli strażacy z OSP Turek, którzy dla ochłody postawili kurtynę wodną i pokazali dzieciom wóz bojowy i ekwipunek.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak zabawa ze zwierzętami - pieskami wyszkolonymi do dogoterapii ze znanej już dobrze Fundacji „Ama Canem”, a zwłaszcza z Alpakami z podślesińskiej hodowli. Zainteresowani mogli dowiedzieć się wszystkiego o tych coraz popularniejszych w Polsce zwierzętach. Do zabawy i przygotowanych atrakcji przyłączył się z entuzjazmem Starosta Dariusz Kałużny. W przerwie od zajęć wszyscy próbowali gofrów, ciast i popkornu. Pociechy wracały do domu z radosnymi wspomnieniami, ozdobione w brokatowe tatuaże.

Zapisy do ZPEW w Turku trwają cały rok !

FOTOGALERIA - https://www.facebook.com/powiatturekpl/