Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 2, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 45
  • Osoby hospitalizowane: 8 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 190 (-2)

2019.11.27
Narada kryzysowa po pożarze w firmie PROFIM

W związku z pożarem jednej z hal firmy PROFIM w Turku (Powiat Turecki) do którego doszło w nocy 27.11.br. w gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego z udziałem Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika, Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odbyła się narada kryzysowa przedstawicieli władz powiatowych, miasta Turek, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy w Turku, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na spotkanie nie dotarli zaproszeni przez Starostę przedstawiciele Zarządu firmy PROFIM. Celem spotkania było wypracowanie właściwych decyzji dot. zapewnienia pomocy pracownikom zakładu oraz mieszkańcom pobliskich bloków.
Informujemy, że osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego mogą skorzystać z pomocy specjalistów w Punkcie Interwencji Kryzysowej działającym przy PCPR w Turku ul. Łąkowa 1, tel. 63 280 11 42.