Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 9, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 129 (+6)
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.01.15
Nowoczesna karetka już w Dobrej

Poziom świadczonych usług medycznych przez SP ZOZ w Turku systematycznie rośnie. Dziś tj. 15-go stycznia, przekazana została nowa karetka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny do ratowania życia, tym razem dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Dobrej.

Koszt karetki to 499 922,82 zł . Powiat Turecki wsparł zakup kwotą 100.000,00 zł, a dzięki zabiegom Posła Ryszarda Bartosika Ministerstwo Zdrowia dofinansowało zakup ambulansu 400.000,00 zł. W przekazaniu kluczyków i dokumentów do karetki uczestniczył Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak, Zastępca Burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak, Radna Rady Powiatu Tureckiego Emilia Derucka-Kołata oraz ratownicy medyczni. Jak podkreślił Starosta to już 2 nowa karetka przekazywana w tej kadencji. Przed rokiem nową karetkę zakupiono przy wsparciu Wojewody Wielkopolskiego.

Starosta i Burmistrz zapowiedzieli budowę wiaty dla dobrskich karetek, które w mniejszym stopniu będą wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wiata powstanie najprawdopodobniej przed wejściem do stacji pogotowia i poprawi komfort pracy zarówno obsługi jak i pacjentów.