Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 26.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 102 (+3)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 26, 2020 roku:

• Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 33 (+12)
  • Osoby w izolatorium: 2

2020.09.25
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy już w OSP Kotwasice

Rekordowa liczba 62 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ponad 56 mln. zł w 2020 roku trafia do wielkopolskich ochotniczych straży pożarnych w tym do powiatu tureckiego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że liczba zakupionych w ramach dotacji z budżetu państwa samochodów z roku na rok jest coraz wyższa i dzięki inicjatywie Prezydenta Andrzeja Dudy przystąpiono do prac zmierzających do wprowadzenia nowych, łatwiejszych procedur związanych z zakupem tego typu wozów. Przypomnimy, że promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych zostały przekazane przez Wojewodę Wielkopolskiego 8 lipca br. dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Kowalach Pańskich, Piekarach, Kotwasicach i Brudzewie.

Już 25 września br. to właśnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotwasicach otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który został zakupiony w ramach dotacji z budżetu państwa i wsparcia Gminy Malanów. Wcześniej wóz rat.-gaśn. trafił do OSP Piekary. Niebawem pozostałe jednostki też będą cieszyć się z nowych wozów.

W uroczystej strażackiej zbiórce przy strażnicy OSP Kotwasice oraz przekazaniu kluczyków uczestniczyli Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Zastępca Komendant Głównego PSP st. bryg. Arkadiusz Przybyła, Starosta Turecki Dariusz Kałużny wspólnie z kierownictwem PPSP w Turku i samorządowcami z Gminy Malanów.

- Jesteśmy przekonani, że wszystkie zadania, jakie stoją przed jednostką OSP w Kotwasicach, przy użyciu nowego wozu bojowego zakończą się wyłącznie powodzeniem i szczęśliwie, a przede wszystkim przyczynią się do ugruntowania poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Powiatu Tureckiego – powiedział Starosta.

Ochotnicze straże pożarne ściśle współdziałają z jednostkami organizacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej oraz innymi podmiotami i instytucjami w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli na terenie swego działania lub wspomagają sąsiednie obszary w ramach odwodów operacyjnych lub uzgodnień o pomocy wzajemnej.