Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 26.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 102 (+3)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 26, 2020 roku:

• Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 33 (+12)
  • Osoby w izolatorium: 2

2020.10.01
Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dzisiaj, tj. 1 października, odbyła się wideokonferencja pod przewodnictwem Starosty Tureckiego z udziałem Wicestarosty Władysława Karskiego, Dyrektor Sanepidu w Turku Katarzyny Wysockiej, Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, Komendantów Powiatowych PSP oraz KPP w Turku oraz burmistrzów i wójtów z terenu Powiatu Tureckiego. W związku ze wzrostem zachorowań w Polsce na koronawirusa oraz potwierdzeniem dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u pracownika jednego z Wydziałów Starostwa Powiatowego w Turku, uczestnicy wideokonferencji omówili aktualną sytuację epidemiologiczną w Powiecie Tureckim.

Starosta Turecki poinformował o podjętych działaniach oraz procedurach dot. wprowadzania dodatkowych obostrzeń i środków ostrożności w zakresie zminimalizowania skutków COVID-19 w Starostwie Powiatowym w Turku.

Podczas wideospotkania Starosta ponownie zaapelował do włodarzy gmin Powiatu Tureckiego o stały kontakt z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i ciągłe komunikowanie mieszkańców o przestrzeganiu reżimu sanitarnego na okoliczność występowania COVID -19 oraz bezwzględne stosowanie się do obostrzeń (m.in. noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, Starosta Turecki ponawia prośbę do Mieszkańców Powiatu Tureckiego, aby ograniczyli wizyty w urzędach. Uprasza się też osoby z objawami przeziębienia lub grypy o pozostawanie w domach.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje obecną sytuację i podejmuje natychmiastowe działania w celu zminimalizowania skutków koronawirusa.