2020.12.14

Pierwsza pracowania biologiczna dzięki funduszom WFOŚIGW już gotowa!

Samorząd Powiatu Tureckiego w trosce o rozwój edukacji poszerza bazę dydaktyczną szkół, po to, aby młodzież mogła zdobyć większą wiedzę z tematyki ekologicznej w a przyszłości zdobyć nowe umiejętności - ucząc się w nowocześnie wyposażonych pracowniach.

Do pracowni biologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku Powiat Turecki zakupił monitor interaktywny z mobilnym stojakiem, mobilną szafę, laptopy, zestaw do wideokonferencji, mikroskop jednookularowy i mikroskop cyfrowy. Całkowity koszt ww. sprzętu wynosi 109.863,14 zł.

Ponadto już niedługo zostaną wyposażone kolejne pracownie w powiatowych szkołach. Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zyska pomoce dydaktyczne, wyposażenie i sprzęt na potrzeby pracowni urządzeń i systemów energii odnawialnej. Z kolei do Zespół Szkół Technicznych S. Kaliskiego w Turku trafią nowoczesne urządzenia do sali biologicznej.

Wskazane zadania są realizowane w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tureckiego”. Łączna wartość całego projektu wynosi 277 000,00zł z czego 249 300,00zł stanowi dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Nowa infrastruktura szkolna umożliwi realizację wielu dodatkowych funkcji edukacyjnych związanych z ekologią, a nowoczesna baza dydaktyczna nada kształceniu innowacyjny wymiar.