Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 9, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 129 (+6)
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2019.07.26
Podpisanie umowy drogowej w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych

W Powiecie Tureckim pojawi się kolejna inwestycja drogowa. Tym razem w Mieście Turek. Dzisiaj odbyło się uroczyste podpisanie umowy drogowej w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim reprezentowanym przez Wicewojewodę Wielkopolskiegop. Anetą Niestrawską a Gminą Miejską Turek reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Turek Romualda Antosika oraz Główną księgową Miasta Turek p. Dorotę Plichę.

Wojewoda Wielkopolski przekaz dziś gminie Miejskiej Turek środki na budowę dróg na osiedlu Leśna. Wysokość dotacji to  1.349.897 zł. Gratulujemy !