2017.06.09

Powiat Turecki pozyskał kolejne fundusze!

Samorząd Powiatu Tureckiego kolejny raz udowodnił, że pozyskiwanie funduszy zewnętrznych jest niezbędnym czynnikiem w realizacji swoich strategicznych działań w obszarze nowoczesnych technologii.

Tym razem Powiat Turecki pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego pomoc finansową w wysokości 100 000 zł. Na zakup specjalistycznego sprzętu do Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Turku.

Głównym celem władz samorządowych Powiatu Tureckiego w tym obszarze jest intensyfikacja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych do budowy, uruchomienia i upowszechnienia nowych, dojrzałych, elektronicznych usług publicznych, w tym usprawnienie funkcjonowania administracji Powiatu Tureckiego. Stąd Samorząd Powiatu Tureckiego mając na uwadze zwiększania jakości obsługi interesantów i komfort pracy pracowników już wkrótce dzięki pozyskanym funduszom dokona doposażenia wydziału Geodezji w nowoczesny sprzęt pomiarowy, informatyczny i oprogramowanie do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych.

Realizacja kolejnej inwestycji przyniesie wiele korzyści pracownikom urzędu, ale także mieszkańcom Powiatu Tureckiego i Województwa Wielkopolskiego oraz grupom zawodowym prowadzącym działalność gospodarczą związaną z geodezją i kartografią.