2018.05.02

Powiat Turecki wspiera inicjatywy jednostek OSP

Druhny i druhowie z OSP Bedziechów mają powodu do dumy i radości - a to za sprawą przyjęcia na stan nowego samochodu pożarniczego marki Ford Transit.

Uczestnicy uroczystości wśród których m.in. znaleźli się: Poseł na Sejm RP Rzsyard Bartosik, Wicemarszałek Woj. Wlkp. Krzysztof Grabowski, Radna Sejmiku Woj. Wlkp. Anna Majda, Starosta Turecki Mariusz Seńko, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler, władze gminy Kawęczyn, druhny i druhowie i mieszkańcy Będziechowa wzięli udział w mszy świętej, a następnie udali się do strażnicy, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowego wozu bojowego.
- Jest to zjazd przyjaciół jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Będziechowie. Wszyscy Państwo w sposób bezpośredni lub pośredni wspomagaliście naszą jednostkę w dążeniu do celu. Cały ten projekt nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc samorządowców - powiedział Naczelnik OSP w Będziechowie Amadeusz Dzikowski.

Za wsparcie i ofiarowana pomoc w pozyskaniu środków finansowych przeznaczonych na zakup nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Ford Transit organizatorzy uroczystości przekazali sponsorom, w tym władzom samorządu powiatowego okolicznościowe podziękowania.

Jesteśmy przekonani, że nowo pozyskany samochód pożarniczy podnoszącysprawność operacyjną jednostki OSP Będziechów, przyczyni się również do ugruntowania poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Gminy Kawęczyn i Powiatu Tureckiego.