2018.02.26

Projekt edukacyjny Powiatu Tureckiego hitem regionów

Idea wielojęzyczności zainicjowana przez Powiat Turecki, szeroko rozpoznawana poza obszarami regionu jest ceniona przez przedstawicieli wielu środowisk. "Pilotażowy program wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd Powiatu Tureckiego w klasach I-III szkół podstawowych w latach 2017-2020" zdobył 24 lutego br. statuetkę i prestiżowy tytuł Gospodarczo – Samorządowego HITU Regionów w kategorii - „edukacja”. Na uwagę zasługuję fakt, że inicjatorką wprowadzenia powyższego programu w Powiecie Tureckim była Radna Rady Powiatu Tureckiego Aneta Seńko, która jako kierownika Działu Handlowego firmy Sun Garden zauważyła, że wielu lokalnych przedsiębiorców boryka się z problemem braku personelu z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Władze Powiatu Tureckiego podjęły decyzję o wprowadzeniu dodatkowych godzin języka niemieckiego w szkołach ponadgimnazjalnych, w szczególności w obszarze ekonomii, transportu, biznesu, handlu, logistyki, a także produkcji. W celu zapewnienia właściwej synergii kształcenia lingwistycznego w powiecie tureckim, przygotowany pilotażowy projekt wsparcia finansowego dotyczący nauczania języka niemieckiego równolegle z językiem angielskim od pierwszej klasy szkoły podstawowej funkcjonuje już w szkołach na terenie gmin, które wyraziły chęć współpracy. Program ma swą realizację w postaci projektu INTJO – Innowacje, Nowoczesne Technologie, Języki Obce.