Aktualna sytuacja związana z koronawirusem COVID-19 w Powiecie Tureckim na dzień April 5, 2020 roku:

• Osoby zakażone: 1

2020.03.19
Radni odpowiedzialnie zabezpieczyli środki na zarządzanie kryzysowe

W środę 18-go marca podczas XVIII Sesji Rady Powiatu Tureckiego radni zmienili przeznaczenie wcześniej zabezpieczonych m.in. na zakup samochodu środków i jednogłośnie pozostawili kwotę 185 000 zł do dyspozycji zarządzania kryzysowego w związku z zagrożeniem wywołanym wirusem COVID-19. Środki będą dysponowane w zależności od rozwoju sytuacji.

Radni podjęli także uchwałę o zabezpieczeniu dodatkowych   56 887zł, która pozwoli zamówić przenośny respirator.

W obliczu zagrożenia radni potrafili podjąć konieczne i słuszne decyzje. Podczas sesji Starosta Dariusz Kałużny dziękował pracownikom wszystkich służb za zdwojoną pracę i poświęcenie.