Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2020.05.19
Reakcja Powiatu Tureckiego na zwolnienia grupowe w kopalni Adamów

Informacje zamieszczone przez Zarząd Zespołu Elektrowni PAK SA („Spółka”) oraz doniesienia medialne o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w PAK KWB Adamów SA oraz PAK Górnictwo Sp. z o.o., spowodowały, że Starosta Turecki zaniepokojony zaistniałą sytuacją spotkał się w dniu 19.05.br. z Posłem na Sejm RP Ryszardem Bartosikiem, Radnym Sejmiku Woj. Wlkp. Krzysztofem Sobczakiem, Wicestarostą Władysławem Karskim oraz Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Turku p. Beatą Bartczak, celem omówienia aktualnej sytuacji na rynku pracy w Powiecie Tureckim oraz wypracowania planu właściwych działań zmierzających do objęcie wsparciem pracowników dotkniętych zwolnieniami grupowymi.

Szczególnie niepokoi fakt, że nie są już aktualne obietnice Zarządu ZE PAK SA dot. dofinansowania Spółki na kwotę blisko 300 mln zł., jak również plany rozwojowe Spółki związane ze staraniami i uzyskaniem przedłużenia koncesji na eksploatację złoża „Adamów”.

Starosta Turecki Dariusz Kałużny żywi nadzieję, że planowane konsultacje z organizacjami związkowymi wpłyną na zmianę decyzji.