Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2017.07.06
Specjaliści z Kaczek Średnich

Strona dotyczy projektu Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
poddziałanie WRPO 8.3.1 - Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy

Rozwój kompetencji uczniów i umożliwienie im zdobycia dodatkowych kwalifikacji, które zwiększą ich konkurencyjność na rynku pracy są niezwykle ważne, by wykształcić w powiecie tureckim cenionych specjalistów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość uczestnictwa zarówno w zajęciach wzmacniających kompetencje kluczowe, jak i w specjalistycznych szkoleniach i kursach zawodowych.

Grupa ponad 40 uczniów z ZSR CKP w Kaczkach Średnich odbyła szkolenia i kursy w ramach projektu "Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno - gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego", poddziałanie 8.3.1 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas zajęć uczniowie, w zależności od wybranego szkolenia czy kursu mogli zdobyć umiejętności m.in. z obszaru posługiwania się specjalistycznymi programami do obróbki plików video oraz plików graficznych. Zostali również przeszkoleni pod okiem instruktora z zakresu diagnozowania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, elektromechaniki. Odbyli także kurs na kombajn zbożowy z modułem precyzyjnego rolnictwa. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy kursu na kombajn uzyskali pozytywny wynik egzaminu, dzięki czemu otrzymali bezterminowe zaświadczenie "Eksploatacja kombajnów zbożowych z modułem precyzyjnego rolnictwa" na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Zdobywanie certyfikatów w zakresie umiejętności w wąskich specjalizacjach honorowanych na rynku pracy z całą pewnością zwiększa szanse zatrudnienia dla absolwentów szkół technicznych. Inwestowanie w rozwój gospodarki opartej na wiedzy stanowi kluczowy element rozwoju kapitału ludzkiego w naszym powiecie.