Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 30.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 30 (+5)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 30, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 29 (+3)
  • Osoby w izolatorium: 2
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.09.11
Spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Tureckiego

W piątek 11-go września odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Tureckiego zorganizowane przez konińską delegaturę Kuratorium Oświaty. Podczas spotkania omówiono aktualny stan prawny w odniesieniu do funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Tematem spotkania była także sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym szkół. Przedstawiono sposoby skutecznego przeciwdziałania zagrożeniu związanym z koronawirusem.

Gospodarzem wydarzenia był Starosta Dariusz Kałużny, który oficjalnie rozpoczął spotkanie.

O bezpieczeństwie sanitarnym i zachowaniu środków ostrożności w placówkach edukacyjnych mówiła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Katarzynę Wysocką, która odpowiadała także na pytania przedstawicieli szkół.

Obecnie wszystkie szkoły z terenu Powiatu Tureckiego pracują w normalnym trybie nauczania.