Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 4, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 47 (+2)
  • Osoby zakażone obecnie: 190

2020.02.10
Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego 2020

Największa koncentracja inwestycji w obecnej kadencji obejmuje obszary trzech głównych filarów życia naszej lokalnej społeczności tj.: INFRASTRUKTURY DROGOWEJ, SŁUŻBY ZDROWIA I EDUKACJI – mówił Starosta Dariusz Kałużny podczas piątkowego Spotkania Noworocznego Powiatu Tureckiego. Starosta podsumował najważniejsze działania realizowane w ubiegłym roku nie tylko w obrębie trzech wspomnianych filarów, ale także wszystkich pozostałych dziedzin życia naszej społęcznosci związanych z kulturą, promocją czytelnictwa,współpracą ze służbami mundurowymi, czy promocją idei rodzin zastępczych.

Ubiegłoroczne działania podsumowali także współgospodarze spotkania: Marek Sawicki prezes Tureckiej Izby Gospodarczej, Krzysztof Kałużny Przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku oraz Zdzisław Czapla Prezes Tureckiego Klubu Ekologicznego. Dobrą współpracę na szczeblu regionalnym zauważyła w podsumowaniu Wicewojawoda Wielkoplska Aneta Niestrawska.

Złoty Herb Powiatu Tureckiego” oraz tytuł: Człowieka Powiatu Tureckiego A.D. 2019 otrzymał Poseł Ryszard Bartosik.

Tytuł “Firma Roku” przyznawany przez TIG przypadł Ambro Express Sp. z o.o. Sp.k., której głównym udziałowcem jest spółka Ambro Logistics. Firma zajmujaca się przewozem przesyłek niestandardowych ma już 20 oddziałów w Polsce.

Człowiekiem zatroskanym o srodowisko” został Tadeuszowi Rosiakowi – leśniczemu z Nadleśnictwa Turek.

Izba rolnicza tytuł “Rolnika Roku” przyznała Radosławowi Klimczakowi z Rzechty, który prowadzi.

Część artystyczną podczas tegorocznej gali zaprezentowali uczniowie I LO w Turku. Jednak Spotkanie Noworoczne to nie tylko nagrody I okazja do podsumowań, ale także możliwość zbiórki na szczytny cel. W tym roku udało się zebrać 2800 zł dla Wiktora Bergandego. Ośmiolatek potrzebuje wszczepienia stymulatora przepony, który umożliwi chłopcu oddychanie.

None