2023.10.02

Stadion z prawdziwego zdarzenia za 7,5 mln zł w ZSR CKP wykonany!

29 września 1979 roku z inicjatywy Dyrektora Stanisława Żuchowicza i trenera Mirosława Panfila otwarto w Kaczkach Średnich stadion. 29 września 2023 roku - dokładnie 44 lata po tym wydarzeniu, tego samego dnia Powiat Turecki oddaje do użytku zmodernizowany stadion lekkoatletyczny na miarę XXI wieku przy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.
- Szanowni Państwo, obiecywać można wiele, ale dotrzymywanie obietnic i ich realizacja – to drugie. Samorząd Powiatu Tureckiego obecnej kadencji nie rzuca słów na wiatr i urzeczywistnia zamierzone cele, pokazując, że współpraca, konsekwentne i planowe działania inwestycyjne przy ogromnym wsparciu rządu - przyniosły wymierne korzyści dla samorządu powiatowego, gminnego i społeczności szkolnej w postaci ponad 7,5 milionowej infrastruktury sportowej – mówił Starosta Turecki Dariusz Kałużny.

Modernizacja stadionu była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Polskiego Ładu (Program Inwestycji Strategicznych) w wysokości 4.662.009,21 zł. Z kolei 2.876.341,59 zł pochodzi z budżetu Powiatu Tureckiego.
- Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc Ministrowi Ryszard Bartosik, który z wielkim zaangażowaniem pomaga w pozyskiwaniu ogromnych środków rządowych na każdą inwestycję Powiatu Tureckiego i jego gmin - podkreślał Starosta.

Nowy pełnowymiarowy stadion z prawdziwego zdarzenia będzie znakomicie służyć zawodnikom, jako arena wielu spektakularnych wydarzeń sportowych. Nowoczesny i bezpieczny obiekt pozwoli w pełni wykorzystać umiejętności i zapał kadry oraz otworzy wiele nowych możliwości przed uczniami. Kolejne pokolenia młodych mieszkańców naszego powiatu będą mogły rozwijać swoje pasje, talenty sportowe, uczyć się zasad fair - play, wzmacniać kondycję, a także ćwiczyć wytrwałość i kształtować charakter.

Dzisiejsza uroczystość była także doskonałą okazją do spotkania absolwentów szkoły i wypromowania książki pt. „Wielki Sport w Kaczkach Średnich” na temat historii sportu w ZSR, autorstwa Łukasza Panfila – znanego i cenionego komentatora sportowego, absolwenta tej szkoły. Były też gratulacje dla trenera Mirosława Panfila i odsłonięcie symbolicznej tablicy, poświęconej pamięci dyrektora Stanisława Żuchowicza. Punktem kulminacyjnym uroczystości był bieg inauguracyjny młodzieży.

Drodzy Uczniowie, rozwijajcie swoje talenty sportowe, niech nowy stadion Wam służy - powodzenia!🎉🥇

Obszerna fotorelacja:
Video: