Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 30.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 30 (+5)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 30, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 29 (+3)
  • Osoby w izolatorium: 2
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.09.10
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Stanowisko

Organu Prowadzącego dla Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

W związku z wystosowanym przez Wicedyrektorów Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, Angelikę Dryjańską i Adama Białasa, listem otwartym z dnia 9 września 2020 roku, w którym pojawiają się nieścisłe i nieprawdziwe informacje, oczerniające działania Powiatu Tureckiego, czyli Organu Prowadzącego dla ww. placówki, poniżej wyjaśnia się, co następuje.

Po pierwsze, Powiat Turecki nigdy nie podejmuje działań, które byłyby niezgodne z literą prawa, a wszystkie nakreślone obowiązki m.in. w obszarze oświaty wypełnia z należytą sumiennością, kierując się dobrem wszystkich mieszkańców powiatu. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, co do prawnych aspektów funkcjonowania Organu Prowadzącego, może to zgłosić odpowiednim organom ścigania.

Ponadto, nigdy dotąd w historii Powiatu Tureckiego, nie zdarzyło się tak, że w pierwszy dzień nowego roku szkolnego na urlop poszło dwóch wicedyrektorów. Jest to lekceważące dla całej społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, nauczycieli) i powoduje poważne zaburzenie toku pracy placówki. Udzielenie tych urlopów przez Dyrektora Krzysztofa Świerka prawdopodobnie mogło mieć na celu zdezorganizowanie pracy szkoły.

Należy podkreślić także, że przekazanie dokumentacji szkoły z udziałem Dyrektor Elżbiety Karwackiej nastąpiło zgodnie z obowiązującą w tym zakresie procedurą i w terminach zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Podsumowując, wszystkie czynności prowadzone przez Organ Prowadzący wykonywane były zawsze zgodnie z obowiązującym prawem. Uprzejmie prosi się więc o zaprzestanie rozpowszechniania  nieprawdziwych informacji, które nie mają oparcia w faktach.

Starosta Turecki

Dariusz Kałużny