2021.02.19

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół Powiatu Tureckiego

Zdobycie dzięki ciężkiej pracy naukowej Stypendium Prezesa Rady Ministrów to ogromny zaszczyt dla ucznia, jego rodziców, najbliższych oraz dla szkoły. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Na rok szkolny 2020/2021 Prezes Rady Ministrów przyznał 7 092 stypendia dla uczniów w całej Polsce. To zaszczytne wyróżnienie otrzymało także 6 uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Turecki.

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów z uwagi na obostrzenia pandemiczne przebiegła w powiecie tureckim dwuetapowo. Dnia 17.02.2021r. stypendia dla dwóch uczniów Eryka Gila i Eryka Pawlaka z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku wręczał Wicestarosta Władysław Karski i Dyrektor ZST Wioletta Adamiak w obecności Prezesa Tureckiej Izby Gospodarczej Damiana Brzóski.

Z kolei w dniu 19.02.2021r. Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika oraz Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego otrzymali uczniowie Piotr Korczyński i Joachim Kaźmierczak z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich oraz Jakub Spławski i Tomasz Rajczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku.

- To dla mnie ogromny zaszczyt wręczać z Panem Starostą Dariuszem Kałużnym Stypendia Premiera Mateusza Morawieckiego. Te stypendia są poświadczeniem tego, jak bardzo ciężko pracujecie – gratulował nagrodzonym uczniom Minister Ryszard Bartosik.

Wszystkim Stypendystom jeszcze raz składamy wyrazy uznania, życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów i satysfakcji z osiągnięć naukowych. Rodzicom zaś gratulujemy sukcesów wychowawczych.