Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.11.12
TO JUŻ 30 LAT niezwykłych zmagań ...!!!

Trzydzieści lat temu zrodziła się idea zorganizowania Biegów Niepodległości w Turku, a wszystko stało się możliwie dzięki trenerom Lekkiej Atletyki - Mirosławowi Panfilowi i Albinowi Zańko oraz oddanemu sportowi społecznikowi Andrzejowi Sochackiemu i aktywności innej społeczniczce p. Krystynie Baranowskiej.

Biegi Niepodległości rozgrywane w Naszym mieście są drugimi po warszawskich najstarszymi biegami obywający się w Polsce, które z każdym rokiem zyskują coraz większą rzeszę entuzjastów biegania i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Dlatego nie bez znaczenia jest fakt, iż odbywające się po raz XXX Biegi Niepodległości stały się okazją do podziękowania przez Starostę Tureckiego p. Dariusza Kałużnego czworgu wybitnym postaciom związanym z Naszą ziemią za pomysł, realizację, determinację oraz organizację tak zaszczytnych zawodów. Zawodów w przeszłości obarczonych również trudnościami, które kosztem własnego czasu oraz swoich rodzin potrafili rozwiązać i dopiąć kolejną organizację biegów – A TO JUŻ 30 LAT ….!!!

Nie bez znaczenia, że pamiątkowe grawertony wręczał wraz ze Starostą, p. Krzysztof Tomaszewski, jedyny uczestnik, które brał udział we wszystkich dotychczas rozegranych Biegach Niepodległości w Turku.