Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.12.11
Uhonorowani za osiągnięcia sportowe

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny wraz z Kamilą Frątczak w imieniu Rady Powiatu Tureckiego na czele z Przewodniczącym Piotrem Szewczyńskim uhonorował listem gratulacyjnym Polę Janicką, reprezentantkę Polski kadetek powołaną przez Polski Związek Piłki Siatkowej na CEV Mistrzostwa Europy U17 2020r., doceniając jej umiejętności sportowe oraz postawę i ciężką pracę na treningach oraz w meczach.

Nastąpiła swoista zmiana pokoleniowa, dotychczas jedyną reprezentantką Polski w piłce siatkowej z Naszego powiatu była Kamila Frątczak (występująca na pozycji atakującej), a teraz to wychowanka i zawodniczka siatkarskiego zespołu UKS Piątka Turek (występująca na pozycji pierwszej rozgrywającej), trenująca pod okiem Ewy Książki dostąpiła tego zaszczytu.

Listem gratulacyjnym za osiągnięcia sportowe uhonorowany został także Kajetan Gargula – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, który w imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego i Starosty oraz Rady Powiatu wręczył podczas Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Halowej piłce nożnej Mariusz Wachowicz – Koordynator współzawodnictwa sportowego.

Gratulujemy i jesteśmy dumni oraz życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć sportowych.