Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.12.16
Uroczysta Gala Finałowa X Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Co mi w duszy gra…”

W dniu 11.12.2019r. w auli I LO w Turku spotkali się uczniowie podczas X Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Co mi w duszy gra…”  Jak zauważyła Dyrektor Danuta Szczepanik, w duszy musi grać nie tylko uczniom, ale przede wszystkim ich opiekunom, aby swoją pasję mogli przekazać innym.

Po uroczystości wręczenia podziękowań dla szkół i nauczycieli, wręczono nagrody dla laureatów konkursu w trzech kategoriach: Plastyka, Literatura, Fotografia.

Uświetnieniem gali finałowej była inscenizacja „Istoty niczym zaklęcia” oparta o wybrane fragmenty nadesłanych tekstów w wykonaniu uczniów liceum.

Całej uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac.

Jubileuszowy charakter X Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego podkreśliła przedstawicielka Miejskiego Domu Kultury w Turku, Pani Mirosława Mielczarek, wieloletnia jurorka konkursu, dziękując organizatorom za lata współpracy

Podzieliła się uwagą, że każde spotkanie finałowe jest dla niej miłym, artystycznym wydarzeniem.

Organizatorzy: Hanna Choinka, Alina Graczyk, Ela Galoch, Agnieszka Łapka