2016.12.27

Wieczór Wigilijny w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

W dniu 21 grudnia 2016 roku w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku odbyła się uroczysta kolacja wigilijna.

Ten świąteczny wieczór swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście w osobach: pan Mariusz Seńko Starosta Powiatu Tureckiego, pan Krzysztof Świerk Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich wraz z delegacją uczniów i nauczycielami: panią Renatą Szymańską i panią Anetą Kaczmarek.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Jolanta Baran, która powitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia świąteczno – noworoczne i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego w wykonaniu wychowanków Bursy Szkolnej i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.

Następnie głos zabrał pan Mariusz Seńko, który podziękował dzieciom i młodzieży za przygotowanie przedstawienia i życzył wszystkim życzenia radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów w nadchodzącym 2017 Roku.

Tradycją naszej placówki jest powitanie Światełka Betlejemskiego przyniesionego przez harcerzy, dzielenie się opłatkiem, składanie wzajemnych życzeń, wspólne biesiadowanie i kolędowanie. Nie zabrakło też Mikołaja, który obdarowywał wszystkich wychowanków drobnymi upominkami, a Śnieżynki wręczyły życzenia dla rodziców. Ponadto tradycyjnie jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich przekazali paczki ze słodyczami wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Podczas uroczystości podziękowano wychowankom bursy za zaangażowanie w prace społeczne i udział w konkursie na „Najpiękniej udekorowany świątecznie pokój”. Wychowankowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów: Dyrektora WCHIRZ w Poznaniu z siedzibą w Kościelcu oraz wychowawców Bursy Szkolnej w Turku.

Uroczystość przygotowała młodzież z Bursy Szkolnej pod kierunkiem wychowawczyń: Mirosławy Greber, Krystyny Skieresz, Ewy Perlińskiej oraz dzieci z SOSW z Turku pod kierunkiem wychowawców: Dagmary Dróżdż, Magdaleny Mielczarek, Haliny Rabiega i Mariusza Drożdża. Sponsorami Wieczoru Wigilijnego byli: Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym i Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „Medyk”, pan Zbigniew Wodziński.