Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 4, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 47 (+2)
  • Osoby zakażone obecnie: 190

2019.09.02
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w I LO w Turku !

Dziś, to jest 2-go września miało miejsce historyczne wydarzenie - po raz pierwszy w hostorii Powiatu Tureckiego odbyła się uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 ! Na miejsce tej wielkopolskiej uroczystości wytypowano w tym roku I Liceum Ogólnokształcące w Turku.

Gospodarzami Uroczystości byli Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wojewoda Wilekopolski Zbigniew Hoffmann i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska. List Ministra Edukacji Narodowej odczytał poseł Ryszard Bartosik.

Droga Młodzieży - mówił starosta - To Wy pracujecie na to jak będzie wyglądała Wasza przyszlość ta najbliższa ale i ta dalsza. Musicie mieć taką świadomość, że już teraz pracujecie na to jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat. Pamiętajcie, że Edukacja jest najlepszą inwestycją w samego siebie, wszak "Wykształcenie nie jest przygotowaniem do życia. Ono jest życiem".

Wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy rozpoczynają edukacyjną przygodę, jak tym dla których to już codzienność, życzymy powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.