Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 4, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 47 (+2)
  • Osoby zakażone obecnie: 190

2019.10.08
Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Tureckim

Powiatowi Tureckiemu przypadł w udziale szczególny honorzorganizowania w dniu 8 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku - Wojewódzkiego Seminarium Szkolnictwa Zawodowego.

Właściwa organizacja procesu kształcenia zawodowego z wykorzystaniem najnowszych technologii w szkołach prowadzonych przez Powiat Turecki, zapewnia naszym uczniom dostęp do maszyn i urządzeń stosowanych we współczesnym przemyśle, co z kolei przełoży się na zwiększenie szansy zatrudnienia w nowoczesnych firmach opartych na wiedzy i nowoczesnych technologiach, to w konsekwencjipierwszy krok naszych uczniów do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy - powiedział na rozpoczęcie Seminarium Starosta Turecki Dariusz Kałużny.

W Seminarium obok Posła na Sejm RP p. Ryszarda Bartosika, Wicekuratora Oświaty p.Zbigniewa Talagi, Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, Dyrektora ZST w Turku p. Wioletty Adamiak udział bierze liczne grono praktyków i ekspertów w branży szkolnictwa zawodowego z woj. wielkopolskiego. Uczestnicy Seminarium zapoznają się z  Zarysem problematyki konstruowania programów nauczania w szkołach zawodowych oraz tematem dot. Tworzenia programów nauczania w świetle zmian w przepisach prawa. Dla praktyków szkolnictwa zawodowego zorganizowane zostały spotkania przy stolikach branżowych z takich branż jak: budowlana, handlowa, poligraficzna, elektroniczno-mechatroniczna, spedycyjno-logistyczna teleinformatyczna, przemysłu mody, fryzjersko-kosmetyczna  i inne.