Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.05.10
X Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2019 w Piłce Nożnej

W powiatowym etapie turnieju rozstrzygniętym 9-go maja wzięły udział drużyny z sześciu szkół podstawowych: SP 1 i SP 4 z Turku oraz szkoły z Tuliszkowa, Brudzewa, Malanowa i Przykony. W finale zawodnicy z turkowskiej „jedynki” pokonali uczniów z Tuliszkowa. III miejsce przypadło Przykonie. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został Kajetan Gargula, a najlepszym bramkarzem - Mateusz Szczesiak.

Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Powiatowe eliminacje przygotował i sędziował Janusz Modrzejewski. Nagrody i puchary ufundowane przez Powiat Turecki – współorganizatora eliminacji - wręczał Starosta Władysław Karski. Zwycięzców czekają teraz zmagania na etapie rejonowym w Koninie. Życzymy powodzenia.