Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 2, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 45
  • Osoby hospitalizowane: 8 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 190 (-2)

2020.01.30
XVII Sesja Rady Powiatu Tureckiego

Podczas pierwszej w tym roku sesji (w środę 30-go stycznia), Radni Rady Powiatu Tureckiego podjęli uchwałę o wyborze Iwony Kalinowskiej-Dymbińskiej na stanowisko Wiceprzewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Radna zastąpi Magdalenę Wysocką, która zrezygnowała z funkcji w związku z wejściem do składu Zarzadu Powiatu Tureckiego.

O sytuacji na lokalnym rynku pracy poinformowała Dyrektor PUP w Turku Beata Bartczak. Tego samego dnia Dyrektor odebrała w resorcie z rąk Stanisława Szweda - Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pani Aliny Nowak Podsekretarza Stanu w MRPiPS wyróżnienie za uzyskanie w 2019 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych z uwzględnieniem sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Gratulujemy kadrze PUP sktutecznej współpracy z pracodawcami.