2019.04.05

2019.04.10

Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2019

We wtorek 9-go kwietnia miało miejsce podsumowanie kwalifikacji wojskowej z terenu Powiatu Tureckiego. Starosta Dariusz Kałużny podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację kwalifikacji i jej sprawne przeprowadzenie. W tym roku selekcja kandydatów przebiegała bez zastrzeżeń i zakłóceń, a starosta wyraził nadzieję na równie dobrą współpracę w przyszłym roku. Obecny Wojskowy Komendant Uzupełnień podpułkownik Rafał Wojciechowski wyraził wdzięczność za przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w Powiecie Tureckim.

Powiatowa Komisja Lekarska pracowała w SP nr 1, w budynku przy ulicy Parkowej 3 i od 18-go marca dokonała oceny zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, którzy z chwilą otrzymania odpowiedniej kategorii, zostali przeniesieni do rezerwy, a ochotnicy – po spełnieniu odpowiednich kryteriów – do wojskowej służby zawodowej.

Na komisję zostało wezwanych 435 osób ( z rocznika 2000), a stawiło się 431 osób, co stanowi 99 procent. W poniedziałek przed komisją kwalifikacyjną stawiło się 13 pań z tzw. zawodów specjalnych. Do takich zawodów zalicza się specjalizacje medyczne, pielęgniarskie, farmaceutyczne, czy nawigatorskie.

Podpułkownik Wojciechowski ocenia, że młodzi ludzie z naszego regionu przejawiają wyjątkowe zainteresowanie jeśli chodzi o związanie swojej przyszłości z wojskiem.