2022.06.29

Zarząd Powiatu Tureckiego z absolutorium za 2021 rok

None

We wtorek 28 czerwca lipca odbyła się  Sesja Rady Powiatu Tureckiego. Radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania oraz absolutorium budżetowego dla Zarządu Powiatu Tureckiego za 2021 rok.

Dochody Powiatu Tureckiego wyniosły 109.790.530,18 zł. w tym na zadania rządowe wykonane w kwocie 10.258.078,37 zł. Wydatki zrealizowano w kwocie 98.528.731,85 zł.

Ubiegłoroczny plan dochodów, który przedstawiła Skarbnik Teresa Borkowska, zrealizowano na poziomie 101,29 proc., zaś poziom realizacji wydatków to 88,34 proc. Taka realizacja dochodów i wydatków pozwoliła na nadwyżkę budżetową w wysokości 11.261.798,33

Starosta Dariusz Kałużny dziękował wszystkim pracownikom Starsotwa i Jednostek Organizacyjnych za rzetelną pracę, a Wydziałowi Finansów za pracę nad budżetem – „Kawał dobrej roboty kolejny rok z rzędu” – podsumował Starosta, dziękując także za zaangażowanie w możliwość realizacji projektów powiatowych Wiceministrowi Ryszardowi Bartosikowi.

Podczas sesji zgodnie z obowiązkiem ustawowym przegłosowano także „Raport o stanie powiatu” oraz przedstawiona prezentację multimedialną przygotowaną na podstawie raportu (do pobrania poniżej w załącznik.). Raport sporządzony przez Zarząd Powiatu Tureckiego przedstawiał zadania powiatu, w tym trzy najważniejsze filary strategiczne: infrastrukturę drogową, służbę zdrowia i edukację. Przedstawiona prezentacja zawiera materiał filmowy ilustrujący najważniejsze zadania zrealizowane w obrębie wyżej wymienionych filarów.

None