2019.04.04
Znają powiat, znają Polskę

Najlepsi krajoznawcy wśród uczniów szkół naszego powiatu, 3-go kwietnia zmierzyli się po raz trzynasty na auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku w trakcie finału konkursu „Znaszli swój kraj”.

Konkurs, jak zawsze na wysokim poziomie, przygotowali geografowie: Witold Wojciechowski i Ewa Sotkiewicz przy współpracy z Nadleśnictwem w Turku.

Mieszane ekipy uczniów różnych szkół musiały wykazać się znakomitą wiedzą dotyczącą różnorodności przyrodniczej, geologicznej, czy przemysłowej zarówno Polski jak i Powiatu Tureckiego. Jakie kopalnie można spotkać na Lubelszczyźnie?, Jakie są elementy charakterystyczne dla Białegostoku? Gdzie można spotkać żabę moczarową? - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań muszą mieć w jednym palcu wszyscy którzy myślą o wygraniu konkursu.

 

Starostwo Powiatowe w Turku podczas konkursu reprezentował nowy Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomir Kosobudzki, który wspólnie z podleśniczym leśnictwa Zdrojki, Radosławem Szocińskim z Nadleśnictwa w Turku i dyrektor liceum Danutą Szczepanik wręczali nagrody zwycięzcom i laureatom tegorocznej edycji konkursu.

 

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapewniamy, że wiedza geograficzna z pewnością przyda się w przyszłości.

 

 

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

Mateusz Ćwiek (ZSP w Dobrej),

Sebastian Goździk (ZSP w Słodkowie),

Jakub Kazimierczak (SP w Cisewie),

Gabriela Bocian (ZST w Turku),

 

II miejsce przypadło:

Patrycja Marciniak (SP w Natalii),

Patrycja Wiśniewska (SP nr 5 w Turku),

Dawid Sompolski (SP w Grzymiszewie),

Natalia Muszyńska (LO w Turku),

 

III miejsce zajęli:

Aleksandra Sylwestrzak (SP we Władysławowie),

Zuzanna Szczesiak (SP nr 1 w Turku),

Piotr Korczyński (ZSR CKP w Kaczkach Średnich),

Bartosz Baszkowski (SP w Cisewie)

oraz

Andżelika Grzesiak (ZSP Dobra),

Marcin Marszał (SP Władysławów),

Bartosz Łysiak (LO Turek),

Bartosz Marszałek (ZST Turek)

 

IV miejsce zajęła drużyna w składzie:

Julia Jesiołowska (SP nr 1 w Turku),

Sebastian Andrzejewski (ZSR CKP w Kaczkach Średnich),

Paweł Perliński (SP nr 5 w Turku),

Julia Kowalska (ZSP w Grzymiszewie),

Martyna Kawalec (ZSP w Słodkowie)

Zdjęcia