Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2017.08.08
Zwiększają szanse na dobrą pracę

Strona dotyczy projektu Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
poddziałanie WRPO 8.3.1 - Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy

W powiatowych szkołach można zdobywać przydatne uprawnienia, a z dodatkowym dyplomem potwierdzającym konkretne umiejętności łatwiej znaleźć pracę. Osoby mające kilka specjalizacji zawodowych bardzo często są poszukiwani przez przedsiębiorców.

W ramach programu - "Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego" (poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży)

z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - uczniowie ZST w Turku i ZSR w Kaczkach ukończyli kurs operatora wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowej. Uzyskanie uprawnień operatora wózka widłowego niesie ze sobą szereg korzyści. Z całą pewnością zwiększa szanse na rynku pracy. Operatorzy mogą więc podjąć pracę w wielu branżach m.in. w transporcie wewnątrzzakładowym, handlu wielkopowierzchniowym, budownictwie. Społeczne przyzwyczajenia powodują, że niektórzy obawiają się spróbować sił w zawodach zdominowanych przez płeć przeciwną. Wbrew powszechnemu przekonaniu, operatorami wózków widłowych są nie tylko mężczyźni. Łamiemy skostniałe stereotypy i potwierdzamy, że kurs ukończyły z bardzo dobrym wynikiem także dziewczęta.

W zbliżającym się roku szkolnym uczniowie będą także rozwijać pasje związane z nauką przedmiotów przyrodniczych i matematycznych podczas warsztatów i kółek zainteresowań.  Zajęcia będą prowadzone innowacyjnymi metodami opartymi na ciekawych eksperymentach w wyposażonych pracowniach przedmiotowych. Z kolei młodzież, która ma trudności w uczeniu się przedmiotów ścisłych otrzyma wsparcie w postaci dodatkowych zajęć dydaktyczno – wyrównawczych.