Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.07.05
Apel Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu

W rolnictwie rozpoczyna się okres wzmożonych prac, którym towrzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokościach, czy transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci. W związku z powyższym Okręgowy Inspektor Pracy apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad, także związanych z zapewnieniem opieki i bezpieczeństwa dzieciom przebywających w gospodarstwach. Poniżej w dokumentach do pobrania przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa w tym zakresie.