Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 1, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 24 (+4)

2019.04.12
Czytanie na mistrzowskim poziomie

Martyna Radosz, Zuzanna Erkiert i Błażej Wypiór zostali tegorocznymi Super Mistrzami Pięknego Czytania. Finał konkursu miał miejsce w czwartek, 11 kwietnia w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

Zadaniem każdego z 11 uczestników było przygotowanie fragmentu tekstu autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego - autora książek dla dzieci, który znany jest też jako Pan Tik Tak, a także twórca kultowej postaci Kulfona. Sam pisarz przysłuchiwał się wykonaniom i oceniał je jako jeden z członków komisji konkursowej. Uczniowie, którzy reprezentowali osiem szkół z terenu powiatu tureckiego oraz trzy podstawówki z Turku stanęli na wysokości zadania i jak podczas ogłaszania wyników podkreślali członkowie jury - poziom był niezwykle wyrównany, zaś o zwycięstwie decydowały detale.

Wyniki ogłoszono w dwóch kategoriach. Jedna z nich obejmowała miasto Turek i tutaj zwyciężczynią została Martyna Radosz. W kategorii drugiej rywalizowali uczniowie z pozostałych gmin powiatu tureckiego. Laureatami zostali Zuzanna Erkiert i Błażej Wypiór. Upominki otrzymali także pozostali uczestnicy, którym przyznano zaszczytne tytuły Mistrzów Pięknego Czytania. Byli to: Dorian Giersz, Antonina Zommer, Zofia Urbaniak, Martyna Mrugas, Agata Kukuła, Natalia Kuras, Julia Szymczak oraz Alicja Malesza.