2017.03.21

Finałowa Gala w Krakowie

W dniu 13 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda.

Teatr ,,Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku uczestniczył w tej miłej uroczystości jako laureat drugiego miejsca. Jak co roku Galę prowadziły Anna Dymna i Lidia Jazgar, które stworzyły niezwykłą atmosferę i wspierały występujących. Na deskach przepięknego zabytkowego teatru wystąpiły zwycięskie zespoły ,, Albertiany”, którym wręczono Maski Krakowskich Teatrów. Pozostali uczestnicy Gali ( laureaci drugich i trzecich miejsc) gromko oklaskiwali ich zmagania. Przedstawiciele Powiatu Tureckiego z Teatru ,,Makuszaki” mieli również przyjemność znalezienia się na scenie i odebrania statuetki Albercika - drewnianego ptaka oraz nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wyjazd do Krakowa dla naszych artystów był również okazją do zwiedzenia miasta, jego wspaniałych zabytków oraz spotkania się z legendarnym Smokiem Wawelskim.