2022.05.02

"Inwestujemy w przyszłość" - konferencja prasowa

None

W piatek 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego  nt. inwestycji w infrastrukturę sportową w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Starosta zaznaczył, że konferencja zorganizowana została na płycie boiska obok bieżni nieprzypadkowo. Poza widocznymi szybkimi postępami prac na budowie nowej sali gimnastycznej, już za kilka dni ruszą prace związane z powstaniem nowej bieżni i rozbiegów do skoków i briefing nie mógłby sie odbyć dokładnie w tym samym miejscu.

Ryszard Bartosik - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który w dniu zakończenia szkoły dla klas maturalnych reprezontował także Ministra Edukacji Narodowej Przemysłąwa Czarnka, podkreślił, że obie inwestycje długo wyczekiwane na kwote ponad 12 milionów nie byłyby możliwie do zrealizowania bez pozyskania tak znaczących środków rządowych. Minister podkreślił duże znaczenie powstającej bazy sportowej dla uczniów tej najbardziej usportowieonej w regionie szkoły.

"Wypada pogratulować, że w tym starostwie tak stawiane są priorytety. Przy takich decyzjach korzystają i uczniowie i szkoły" - powiedziała podczas konferencji Wicekurator Oświaty Aleksandra Kuź. W konferencji wzięli udział także Przewdoniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, Wiceprzewodnicząca Eugenia Paterkiewicz, Radny Rady Powiatu Tureckiego nadbryg. Arkadiusz Przybyła, a także dyrektor I LO w Turku Danuta Szczepanik i wicedyrektor Olga Wojtkowiak.