2022.03.15

IX Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

Dnia 10 marca 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku odbył się IX Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. W związku z panującą pandemią COVID-19 każdy klub Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie- Konin przeprowadził rozgrywki na terenie swojego ośrodka.

Celem Turnieju jest popularyzacja bocce, jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwój zespołowego współzawodnictwa i rywalizacji , podsumowanie i sprawdzenie efektów szkoleniowych uzyskanych podczas treningów oraz wyłonienie reprezentacji oddziału regionalnego na ogólnopolskie igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Przed przystąpieniem do gry odbyły się preeliminacje zawodników i na podstawie uzyskanych wyników utworzono grupy sprawnościowe, dając szansę rywalizacji wszystkim uczestnikom zgodnie z ich możliwościami i umiejętnościami. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: grze drużynowej i pojedynczej. Wyłoniono dwie grupy w składzie: Stusek Julia, Kubiak Aleksander, Kos Jakub, Prusinowska Anna oraz Buczyński Michał, Robaszek Wiktor, Pściuk Julia, Korczyński Mateusz, z których lepsza okazała się druga grupa.

W grach pojedynczych złoty medal wywalczyli: Stusek Julia, Buczyński Michał, Robaszek Wiktor, srebrny medal: Kubiak Aleksander, Korczyński Mateusz, Prusinowska Anna, brązowy medal: Kos Jakub i Pściuk Julia.

Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadami fair-play. Wszystkim podziękowano za zaangażownie i wręczono pamiątkowy medal oraz upominek.

Turniej przeprowadziły Izabella Frątczak i Małgorzata Wawrzyniuk.

źródło: ZPEW w Turku