Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 13, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 23 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 130

2020.07.07
Jesteś osobą objętą kwarantanną - zgłoś telefonicznie lub online zamiar głosowania korespondencyjnego

W najbliższych wyborach prezydenckich -II tura wyborów (12 lipca) nie trzeba iść do lokalu wyborczego, by oddać swój głos. Zagłosować można także korespondencyjnie. Chęć takiego udziału w wyborach można zgłosić przez internet www.GOV.pl lub telefonicznie do właściwego urzędu gminy, w którym dana osoba ujęta jest w rejestrze uprawnionych, w przypadku gdy została objęta kwarantanną.

Nie trać czasu!

Na początek kilka podstawowych informacji.

Kto może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego?

Każdy, kto spełnia poniższe warunki:

1. ma polskie obywatelstwo,

2. będzie głosować w Polsce,

3. może głosować, czyli:

• ma co najmniej 18 lat,

• ma prawa wyborcze.

Kiedy trzeba wysłać zgłoszenie?

• najpóźniej 12 dni przed wyborami,

• osoby, które w dniu wyborów będzie obowiązywać kwarantanna lub izolacja - do piątego dnia przed wyborami (do 7 lipca br. w godzinach pracy urzędu miasta/gminy)

• osoby, których obowiązkowa kwarantanna lub izolacja zaczęły się później niż 5 dni przed wyborami - do drugiego dnia przed wyborami (do 10 lipca br. w godzinach pracy urzędu miasta/gminy)