Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.12.10
Kolska w Brudzewie oficjalnie otwarta

Dziś, tj.9-go grudnia Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Poseł Ryszard Bartosik, Wójt Brudzewa Cezary Krasowski, Zastępca Wójta Paweł Jacaszek, oraz Radna Rady Powiatu Tureckiego Barbara Zielińska oficjalnie otworzyli gruntownie przebudowany odcinek drogi powiatowej 3400P Koło-Brudzew-Brudzyń w Brudzewie czyli ulicę Kolską.

Starosta Turecki dziękował za wsparcie zarówno posłowi jak i samorządowi gminnemu.

Przebudowa drogi – budowa chodnika wraz z odwodnieniem kosztowała 841.189.87 zł , gmina Brudzew wsparła roboty drogowe kwotą 172 tys. złotych.

Znakomitą wiadomością jest to, że dzięki staraniom powiatu i posła udało się także uzyskać 60-cio procentowe dofinansowanie z rezerwy Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 504.713,00 zł.

Jak podkreślił Wicestarosta Władysław Karski po remoncie z pewnością poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników zwłaszcza, że to droga strategiczna dla powiatu i gminy przy której znajduje się kilka instytucji, jak kościół, przedszkole, czy przychodnia.