2019.03.18

2018.02.20

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Ruszył nabór zgłoszeń do organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”.

To już XIII edycja konkursu. Wcześniejsze potwierdzają stały rozwój ilościowy i jakościowy bazy turystyki wiejskiej w Wielkopolsce, która stanowić może doskonałą wizytówkę naszego regionu.

Celem konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacenia oferty.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:

• gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym

• obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim

• obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi.

Nabór zgłoszeń trwa do dnia 30 kwietnia 2019 r.

Laureaci poza nagrodami finansowymi zostaną również objęci akcją promocyjną, stanowiącą doskonałą reklamę i zachętę do poznania walorów krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego poszczególnych powiatów naszego województwa.

Szczegółowe informacje dotyczące XIII edycji konkursu (regulamin, arkusz zgłoszenia obiektu, kryteria oceny, oświadczenie o wyrażenie zgody na udział w konkursie) znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego:

- ww.umww.pl(www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_agroturystyka)

-www.wielkopolska.travel/agroturystyka, gdzie znajduje się również baza dotychczas nagrodzonych obiektów.