2020.11.30

Lekkoatleci docenieni za sukcesy

W poniedziałek 30-go listopada w gabinecie Starosty Tureckiego uhonorowani zostali lekkoatleci Bartosz Gąbka i Jakub Kalinowski. Listy gratulacyjne oraz sportowe upominki wręczyli Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński oraz Zastępca Przewodniczącego Jan Smak.

Klub UKS Skoczek Władysławów doczekał się zawodników, którzy swoją sportową karierę kontynuują w sposób profesjonalny. Bartosz Gąbka i Jakub Kalinowski reprezentujący obecnie AZS AWF Warszawa, mają na swoim koncie wiele sukcesów na arenach krajowych, europejskich i światowych.

Bartosz Gąbka przygodę z lekkoatletyką rozpoczynał właśnie w Skoczku Władysławów. Zaczął trenować z trenerem Florianem Berlińskim, jeżdżąc na zawody startował głównie w biegach przełajowych, potem brał udział w czwartkach lekkoatletycznych organizowanych w Poznaniu. Grał również piłkę nożną - ostatecznie, po namowach m.in. swojego trenera Bartłomieja Wiśniewskiego, zdecydował się jednak na lekkoatletykę. Prawie trzy miesiące temu sięgnął po dwa medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców U-23 rozgrywanych w Białej Podlaskiej, zostając wicemistrzem Polski w skoku w dal i brązowym medalistą w sztafecie 4x100 m. Zapewne dziś nie żałuje swojej decyzji i już zaczyna przygotowania do kolejnego celu.

Podobnie jak Bartosz, również Jakub Kalinowski rozpoczynał przygodę ze sportem w UKS Skoczek Władysławów, specjalizuje się w biegach sprinterskich na 100 m., 200 m. oraz na 110 m. ppł.. Także on wrócił z Mistrzostw Polski Młodzieżowców U-23 rozgrywanych w Białej Podlaskiej z medalem koloru brązowego za wywalczenie trzeciego miejsca w biegu sztafetowym 4 x100 m.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.