2017.11.24

Międzyośrodkowy Festiwal Talentów „Cyrk wita”

Międzyośrodkowy Festiwal Talentów pod hasłem „Cyrk wita”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku to ważna inicjatywa dla młodych ludzi. W festiwalu 22 listopada br. uczestniczyły Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z naszego regionu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Sintur w Turku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku Bożena Cesarz. Corocznym celem imprezy jest integracja międzyośrodkowa oraz upowszechnianie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych. Przepiękna, kolorowa scenografia i  barwne stroje, przeniosły wszystkich na arenę cyrkową. Młodzież prezentowała swoje talenty akrobatyczne, komiczne, wprowadzała w świat magii i czarów. Nad całością wydarzenia czuwał Dyrektor Cyrku. W przerwach między występami organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Prawdziwe cyrkowe show odegrała Grupa Tancerzy Ognia „Shadows of Fire” z Miejskiego Domu Kultury pod opieką Sylwii Przybylskiej. Tancerze chodząc na szczudłach zabawiali publiczność żonglerką, obdarowywali artystycznie wiązanymi balonami oraz malowali twarze dzieciom. Jak na prawdziwy cyrk przystało nie mogło zabraknąć klauna, który humorem i dowcipem angażował w zabawę całą publiczność oraz iluzjonisty, który wykonywał pokazy czarów. Festiwal przygotowały i prowadziły: Marta Bakalarz, Marlena Graczyk i Aneta Lubas. Sponsorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Gmina Miejska Turek,  Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku.