2018.04.17

Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej

W Sali Miejskiego Domu Kultury w Turku odbył się już po raz czternasty Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej, którego organizatorem był MDK w Turku, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Turku.

W festiwalu, który był skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich, uczestniczyło 45 wykonawców z terenu byłego województwa konińskiego. Na scenie uczestnicy prezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Główną nagrodę Grand Prix otrzymał uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Turku Maria Burlaka. W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody otrzymały: zespół Quiet Voices z MGOK w Ślesinie, Iga Lewandowska z KDK w Koninie, Dominik Korcz z Publicznego Gimnazjum w Kramsku. Ponadto wyróżniono: Gabrielę Pękacz z SP 1 w Turku, Klaudię Hejman z SP Ślesin, Marię Rado z Gimnazjum w Ślesinie, Dominikę Grzebieluchę z SP w Brudzewie, Martynę Marciniak z SP 5 w Turku, Aleksandrę Kubiak z SP 5 w Turku, Emilia Andrzejewska z Studio My Voice Stare Miasto, Natalia Cichoń GOK z Czerwonaka.

Także w najstarszej kategorii wiekowej przyznano wiele nagród, a wśród laureatów znaleźli się: Julia Marcinkowska z MGOK Ślesin, Michał Frątczak z LO w Kole, Nikola Banaszak LO w Koninie. Wyróżniono: Weronikę Janiak z MDK Turek, Klaudię Fordońską z KDK w Koninie, Faustynę Urbańską z III LO w Koninie oraz Alicję Żołądkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Przedsięwzięcia zostało dofinansowane przez Powiat Turecki.