Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2019.11.08
Narodowe Święto Niepodległości w ZPEW w Turku

Dzień 8 listopada 2019 roku w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, w którym udział wzięła cała społeczność szkoły. Od samego rana panowała odświętna, patriotyczna atmosfera.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie w programie słowno - muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Całą uroczystość wzbogacał śpiew pieśni patriotycznych takich jak: „Marsz pierwszej Brygady”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „Ojczyzno ma”. Uroczystość przypomniała zebranym, że wolność i niepodległość raz osiągnięta, nie jest trwałym elementem i należy Ją pielęgnować. Scenografia doskonale podkreślała podniosły charakter uroczystości. Uczniowie oczarowali publiczność dojrzałością i kunsztem zaprezentowanych utworów wokalnych oraz literackich. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Izabela Piotrowska, która podziękowała zebranym i podkreśliła, iż była to piękna lekcja historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Akademię przygotowały: Małgorzata Mielczarek, Anna Lipińska i Anna Frątczak.