2023.02.17

Nowe sale i winda w DPS w Skęczniewie

None

W poniedziałek 13 lutego nastąpiło podsumowanie projektu, którego efektem była adaptacja nowych pomieszczeń na cele rehabilitacyjno-terapeutyczne wraz z nowoczesnym sprzętem i montaż widny w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

W wydarzeniu wzięli udział Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Poznaniu Grzegorz Grygiel.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 536.487,09 zł z czego 254.000,00 zł to dofinansowanie ze środków PFRON będącego w dyspozycji Województwa Wielkopolskiego, a reszta pochodzi z budżetu Powiatu Tureckiego.

Cieszę się, że możemy wspólnie pomagać społęczności DPS w Skęczniewie, który każdego roku rozwija się coraz bardziej - zaznaczył Starosta.

- To są środki, które pozwoliły zwiększyć bazę rehabilitacyjną i terapeutyczną dla naszych mieszkańców. Najmłodszy z nich ma 18, a najstarszy 96 lat, co pokazuje skale zapotrzebowania jeśli chodzi o różnorodność bazy wsparcia terapeutycznego. Najważniejszym elementem jest winda, dzięki której mieszkańcy mogą bez problemu przemieszczać się na zajęcia. Udało nam się stworzyć przepiękne pomieszczenia - sala leczenia światłem, sala relaksacji , a także sale gdzie rehabilitujemy poprzez sztukę, stolarnię i dla młodszego pokolenia - sala, gdzie można grać w gry komputerowe, piłkę nożną. Udało się też stworzyć kolejną salę, gdzie mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas. Nasz dom ciągle się remontuje warunki mieszkaniowe, warunki codziennego życia. To nasz wyznacznik - podkreśla dyrektor DPS, Sylwia Kamińska-Tereszkiewicz.