Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 7, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 122 (+16)

2020.05.26
Nowe stacjonarno-przenośne respiratory już w szpitalu

W poniedziałek 25-go maja Starosta Dariusz Kałużny przekazał Dyrektorowi SP ZOZ w Turku Krzysztofowi Sobczakowi dwa nowe respiratory, które z pomocą naszych medyków będą ratować życie mieszkańców.
Koszt każdego z urządzeń to 35.613,39 zł. Za możliwość zakupu jednego respiratora należą się podziękowania włodarzom i radom gmin z terenu naszego powiatu: Brudzew, Dobra, Malanów, Przykona, Władysławów, Gmina Turek i Miasto Turek przekazały po 5 tys. a gmina Kawęczyn 4 tys. zł. (razem 39 tys. złotych). Zakup drugiego respiratora dofinansował Powiat Turecki kwotą 32.226,78 zł.
Jak mówi dyrektor szpitala, respiratory mogą być używane stacjonarnie, a ze względu na niewielkie rozmiary i uchwyt do montowania w karetce, także podczas transportu pacjentów. Urządzenia pochodzą z Kanady i wyprodukowała je kanadyjska firma.