Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 1, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 24 (+4)

2019.04.04
Nowi członkowie Rady Społecznej SP ZOZ

Rada Powiatu Tureckiego, w styczniu bieżącego roku, uchwaliła zmianę statutu w sprawieRady Społecznej SP ZOZ, poszerzając skład z 10 do 15 osób.Był to pierwszy krok umożliwiający włączenie 2 kolejnych członków. Podczas ostatnich obrad tego organu doradczego (26-go marca) samorządowcy z Powiatu Tureckiego zadecydowali o włączeniu w swój skład burmistrza Romualda Antosika i prezesa TIG Marka Sawickiego. Tym samym burmistrz Turku jako ostatni z włodarzy mógł przystąpić do ww. gremium. Podczas obrad członkowie rady wraz z przewodniczącym w osobie Starosty Dariusza Kałużnego, wyrazili żywe zainteresowanie usprawnieniem funkcjonowania naszego szpitala we wszystkich sferach działalności lecznicy.

Decyzję o włączeniu nowych członków, podczas sesji 28 marca, zatwierdziła Rada Powiatu Tureckiego.