Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 13, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 23 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 130

2020.07.14
Nowy chodnik dla mieszkańców Władysławowa już niebawem

Umowa na wykonanie chodnika w ramach przebudowy drogi powiatowej 3219P Genowefa – Władysławów – Turek została podpisana przez Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzeja Paruszewskiego oraz wykonawcę - Krzysztofa Rosiaka - przedsiębiorcę z Władysławowa. W podpisaniu umowy wzięli udział starosta Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński.

Projekt przebudowy został opracowany już w ubiegłym roku. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na odcinku około 1250m. Szacowana kwota budowy chodnika wynosi niespełna 380 tys zł, a 50% zostanie sfinansowane w ramach umowy z Funduszem Dróg Samorządowych. Zakończenie prac przewidziano na listopad bieżącego roku.