Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 30.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 30 (+5)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 30, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 29 (+3)
  • Osoby w izolatorium: 2
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.08.17
Nowy "ciężki" wóz strażacki już w OSP Piekary

W lipcu podpisano umowy na 4 nowe wozy bojowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tureckiego. W sobotę odbyło się oficjalne przekazanie pierwszego z nowych wozów bojowych. Wóz trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach w gminie Dobra.

Samorząd Powiatu Tureckiego reprezentowali Radni Rady Powiatu Tureckiego -  Z-ca Komendanta Głównego PSP Arkadiusz Przybyła oraz druh Andrzej Fryt. W uroczystości wzięli udział poseł Ryszard Bartosik, Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, Komendant Powiatowy st.kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Dobrej Piotr Gebler oraz druhowie z Piekar i Rzechty. To właśnie do Rzechty trafił dotychczas używany przez OSP Piekary wóz strażacki.

Zakup wozu w kwocie 800 tys. zł. umożliwiły dofinansowania z WFOŚiGW w Poznaniu (380 tys.zł) oraz z Komendy Głównej PSP (180 tys. zł). Samorząd Dobrej przekazał prawie 230 tys. zł. na zakup nowego wozu strażackiego.

foto dzięki uprzejmości iTurek.net